Haavind har bistått Broodstock Capital Partners med nytt oppkjøp

Haavind har bistått et fond som rådgis av Broodstock Capital Partners (BCP) med kjøp av majoriteten av aksjene i Maritech Systems.

Haavind har bistått et fond som rådgis av Broodstock Capital Partners (BCP) med kjøp av majoriteten av aksjene i Maritech Systems.

Maritech utvikler og leverer forretningssystemer, og er et ledende tech-selskap innen den stadig fremvoksende aquakulturnæringen.  Transaksjonen ble gjennomført rett før jul.

Norske Broodstock Capital Partners (BCP) investerer i nordisk sjønæring, med hovedvekt innen aquakultur. Dette er den andre investeringen de gjør i 2017, begge med bistand fra Haavind.  (Se også «Haavind bistår Broodstock Capital Partners ved kjøpet av 51 % av Billund Aquakulturservice«, april 2017)

Ansvarlig partner i Haavind, Preben Brecke kommenterer

«Det har vært en glede å nok en gang bistå Broodstock Capital Partners, og selskapets svært dyktige investeringsteam. Vi ser frem til å bistå Broodstock i fremtiden med nye investeringer i det voksende markedet knyttet til havbruksnæringen.»

Broodstock Capital Partners
Broodstock Capital Partners