Konkurranserettsseminar for in-house advokater
Vi ønsker velkommen til en ny runde med seminar i konkurranserett.
Med seminarene i konkurranserett ønsker vi å skape en arena for åpne diskusjoner om hvordan konkurranserettslige problemstillinger løses i praksis. Hvert seminar består av en faglig del med påfølgende sosial del. Seminarene er gratis og er forbeholdt personlig inviterte.
Program:
13.45–14.00: Registrering og lett servering
14.00–14.45: Tilgang til konkurransesensitiv informasjon om konkurrenter v/ Simen Klevstrand
- Konkurranseklagenemndas vedtak i prisjegersaken reiser spørsmål om hva slags informasjon som kan anses som konkurransesensitiv. Vedtaket er bragt inn for domstolene, men hvor skal man i praksis trekke grensen for hva som er konkurransesensitivt?
15.00–15.45: Konkurranseklausuler på ansatte aksjonærer v/ Therese Ljosdahl, Andreas Vik og Simen Klevstrand
- Hvor langt kan man i transaksjoner gå i å binde opp ansatte gjennom konkurranseklausuler? Problemstillingen ble aktualisert i den nylige avgjørelsen vedrørende Petter Hagen/DNB Carnegie, og kan reise både arbeidsrettslige, avtalerettslige og konkurranserettslige spørsmål.
15.45: Mingling og servering på takterrassen
Seminaret er forbeholdt personlig inviterte.
Vel møtt!

