Haavind serverer sikkerhetskrav til frokost

Geopolitisk uro skaper høyere risikonivå og skjerpede sikkerhetskrav. Lær hvordan du rigger dine prosjekter til å navigere potensielle konsekvenser knyttet til leiekontrakter og transaksjoner.

14
apr
Kl. 08:15 — 09:30
april 14, 2026
Oslo, Haakon VIIs gate 10. Inngang fra Vikaterrassen

Den geopolitiske situasjonen er radikalt endret og stadig strengere sikkerhetskrav er i ferd med å bli en avgjørende faktor i for eiendomsbransjen. De påvirker hvem du kan leie ut til, hvilke krav som stilles til bygg og drift, hvordan du må styre leverandører, og hva som må avklares i transaksjoner. For mange er ikke dette et fokusområde i due diligence ved kjøp, men kommer først på bordet når en leietaker stiller krav i leiekontraktsforhandlinger, eller når en hendelse utløser spørsmål om ansvar, tiltak og kontraktsmessig risiko. Da kan det bli dyrt, forsinke prosesser, eller i verste fall stoppe en avtale.

Seminaret er særlig relevant for deg som jobber med:

  • Utleie og forhandlinger: gårdeiere, forvaltere og utleieteam som møter nye krav fra offentlige og private leietakere
  • Drift og leverandørstyring: eiendomsforvaltning, driftssjefer og prosjektledere som må stille riktige krav til IT, adgangskontroll, vakthold og andre leverandører
  • Transaksjoner og finansiering: investorer, transaksjonsteam og rådgivere som vil unngå sikkerhetsrelaterte “deal breakers” i due diligence, SPA og finansieringsdokumentasjon

På frokostseminaret får du en praktisk oversikt over:

  • hvordan økt risikonivå påvirker eiendomsmarkedet
  • hvilke sikkerhetskrav som typisk slår inn i leieforhold, drift og transaksjoner
  • hvilke kontraktsklausuler og grep som faktisk fungerer i leie- og leverandøravtaler
  • hvordan du kan rigge prosjekt, bygg og forvaltning for å redusere risiko og unngå overraskelser i forhandlinger og ved et senere salg av eiendommen
  • konkrete eksempler og beste praksis basert på erfaring fra komplekse prosesser

Vi serverer rykende fersk kaffe fra kl. 08.15, hjertelig velkommen! Faglig program starter 08:30.

Haavind serverer eiendomsåret 2026
Gjennom 13 tematiske seminarer samler vi bransjer, fag og folk for å styrke forståelsen av markedet, fremheve de viktigste trendene og rammevilkårene for eiendomsutvikling, transaksjon, entreprise og tvist, og ikke minst å legge til rette for bedre løsninger gjennom samarbeid og innsikt. Haavinds tverrfaglige eiendomsteam ser frem til å være din sparringspartner i 2026, med helhetlig og løsningsorientert rådgivning i et marked i kontinuerlig utvikling.

Se oversikt over alle årets frokostseminarer her: Haavind serverer eiendomsåret 2026 – Haavind