Arbeidsrettsseminaret 2026
Haavind ønsker hjertelig velkommen til Arbeidsrettsseminaret 2026! Hvordan treffer vi bedre beslutninger og hvordan vurderer vi risiko i arbeidsrettssaker?
Vi håper du vil bli med på en dag med faglig påfyll, gode samtaler og hyggelig mingling med mat og drikke.
Program
15.30: Registrering med lett servering
16.00: Faglig innhold
Innledning og foredrag v/ Jan-Ole Hesselberg, psykologspesialist og ekspert på beslutningspsykologi. Han tar for seg hvordan vi kan treffe bedre og riktigere beslutninger, hvilke fallgruver som ofte påvirker vurderingene våre og hvordan økt bevissthet om beslutningsprosesser kan gi bedre faglige vurderinger i praksis.
16.45: Pause
17.00: Panelsamtale
Panelet inviterer til samtale om risikovurderinger i arbeidsrettssaker, sett fra både advokatene og dommerne sitt perspektiv. De vil diskutere hvordan risiko vurderes i ulike faser av en sak og hva som kjennetegner gode risiko- og prosessvurderinger.
Panelet består av:
Jan Fougner, partner, Schjødt
Ola Berg Lande, tingrettsdommer, Oslo tingrett
Kristin Tingberg, VP General Counsel, Adecco
18.00: Mingling med god mat og drikke. Dersom været tillater det, vil vi nyte minglingen ute på vår takterrasse!
Ønsker du å ha arrangmentet i kalenderen? Klikk på knappen «Legg i kalender» oppe til venstre på denne siden.
Håper å se deg 27. august!
